icon
icon

Kanallarımızda 2145 kişi sohbet ediyor

Önceki Yazıyı Okuyun

Eklenme Tarihi

7/Mart/2018

Yorum Sayısı

0

Okunma Sayısı

74

Sonraki Yazıyı Okuyun

admin Hakkında ;

1 Kasım 1905’de, İstanbul’un köklü okullarından birinin bir sınıfında ileride  Türk spor tarihini kökünden değiştirecek olaylar olmaktaydı…

    Galatasaray spor kulübünün tohumları ,Galatasaray Mekteb-i Sulatanisi’nin içinde ve kendi öğrencileri tarafından atılmaktaydı. Ali Sami‘nin yanısıra Asim Tevfik, Emin Bulent, Bekir Sitki, Resat Sirvani, Celal Ibrahim, Tahsin Nihat, Abidin Daver ve Refik Cevdet de böyle bir kulüp kurma kararına iştirak etmişlerdi.

    Kulüp ilk olarak Galatasaray Terbiye-i Bedeniye Klübü adıyla tanındı.Ali Sami’ye göre amaçları bir İngiliz takımı gibi oynamak,kendi renkleriyle özdeşleşmiş bir takım sahibi olmak ve diğer tüm Türk olmayan takımları yenmekti.

    Başlangıçta kulübün ismiyle ilgili değişik öneriler vardı ise de kurucular kulübe Galatasaray ismini verdiler.

    Şunu söylemek gerekir ki sarı kırmızı takımın yetiştiği Galatasaray Lisesi, Türk eğitiminde bugüne kadar önemli hizmetlerde bulunmuştur. Halk arasında bu isim uzun süredir eğitimde mükemmellik anlamına gelir.

    Tarihi boyunca Galatasaray şöhretli ve saygı duyulan bir takım olmuştur.Şüphe yok ki gelmiş geçmiş en iyi Türk Futbol Kulübüdür.Başka hiç bir takım Türk futboluna Galatasaray kadar iyi oyuncular sunmamıştır.

Galatasaray Türkiye’nin en çok kupa kazanan takımıdır.14 lig şampiyonluğu,13 Federasyon(Türkiye) Kupası ve sayısız diğerleri…Aynı zamanda Avrupadaki başarıları sayesinde dışarıda en iyi tanınan Türk takımıdır.Avrupadaki başarılar 1988deki Şampiyon Kulüpler Kupası yarı finali ve 2000 yılındaki UEFA Kupası şampiyonluğunu da kapsar.

1988de Avrupa Gol Kralı -Altın Ayakkabılı-Tanju ÇolakPrekazi,Simovic,Uğur Tütüneker gibi yıldızlarıyla Galatasaray avrupa kupalarında yarı finale ulaşan ilk türk takımı olmuştur.

90’lı yıllarda da Galatasaray başarılarını sürdürmüştür elbette… Hagi, Popescu, Filipescu, Van Gobbel, Adrian Ilie, Dean Saunders, Kubilay Turkyılmaz, Kosecki gibi uluslararası yıldızlar ve Tugay, Bülent, Hakan Şükür, Arif, Okan,Suat,Emre, Ergun, Fatih, Hakan Ünsal gibi Türk futbolunun yetiştirdiği en iyi jenerasyon Galatasaray’ı başarıdan başarıya koşturmuştur. ( Alintidir )

Evet sevgili www.vatansohbet.net ailesi, Galatasaray ve Galatasaray Sohbet odalarını sizlerin hizmetine açmış bulunmaktayız. Sitemiz de Sadece Galatasaray hakkında detkl, seviyeli bir sekilde genel muhabbet de edebilirsiniz. Sitemize, Bilgisayar ve Mobil uyumlu cihazlar dan çok rahat bir şekilde girebilirsiniz. Ayrıca, ayrıca oyun kanallarimiz da çeşitli oyunlar oynayarak, vakit geçirebilir, radyo kanalımız dan 7/24 kesintisiz müzik dinleyebilirsiniz. Diğer sitelerimiz.

www.sohbetelit.net

www.elitsohbet.net

www.vatansohbet.net

www.chatc.net

www.tatlimsohbet.net

www.tatlimsohbet.org

www.sohbetbal.org

www.elitfm.org

www.yasaksohbet.com